Dziś, 11 listopada, miało miejsce wyjątkowe i podniosłe wydarzenie; dokładnie 100 lat temu odzyskaliśmy wolność i niepodległość, po 123 latach niewoli!  Nasza szkolna społeczność chętnie przyłączyła się do uroczystości, która odbyła się dla uczczenia tej chwili.   

Młodzież   ( reprezentowana przede wszystkim przez klasy mundurowe), dyrekcja i nauczyciele wzięli udział we mszy świętej odprawionej przez biskupa Adama Dyczkowskiego. Następnie uczestniczyliśmy w ceremonii odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudzkiego- wielkiego polityka, działacza społecznego, przywódcy, bez którego nie byłoby marzeń o wolnej Polsce. Wszyscy, którzy zabrali głos podczas tych uroczystości podkreślali, jak ważne jest to, aby krzewić patriotyzm w młodych sercach i podtrzymywać wartości ważne dla każdego Polaka, także w  małych społecznościach, naszych Małych  Ojczyznach

Ten ważny dzień i podniosłość chwili uświetniła orkiestra dęta z Nowej Soli oraz sławski chór Cantate Deo, a także grupa rekonstrukcyjna- huk z armaty wielu z nas przyprawił o szybsze bicie serca.

Było uroczyście i z patosem, ale takiej właśnie oprawy wymagała ta chwila. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości:)

                                                                                                     Magdalena Kaczmarska