Dnia 25 maja 2019 r. w miejscowościach Guben i Gubin odbył się 24. Marsz Nadodrzański. Organizatorami zawodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze oraz Krajowe Dowództwo Brandenburgii w Poczdamie. Udział w marszu wzięli żołnierze z Polski, Niemiec, Czech, Litwy oraz funkcjonariusze Policji i uczniowie klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentowali : Mateusz Drgas, Kamil Ławecki, Daniel Siepietowski, Kacper Waściński, Dawid Łaniecki.
Treścią zawodów była rywalizacja o charakterze wytrzymałościowym i sprawnościowym, pielęgnacja zdrowego stylu życia i poznawanie miejscowych atrakcji turystyczno-krajobrazowych. Konkurencja polegała na pokonaniu wyznaczonej trasy i zaliczeniu wszystkich ćwiczeń przygotowanych na stacjach :belka gimnastyczna i ścianka, strzelanie biatlonowe, transport rannego, pokonanie rzeki Nysy Łużyckiej, rzut kołem ratunkowym, przejście kanałem burzowym, pokonanie systemu tuneli, pokonanie  przeszkody wodnej,  sprawnościowy tor przeszkód. Ogółem trasa liczyła ponad 10 km, a jej pokonanie zajęło nam 1 godz i 16 minut,co dało nam VI miejsce w klasyfikacji generalnej i I miejsce w rywalizacji klas mundurowych.