Dnia 5 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Halowej dziewcząt o puchar dyrektora szkoły. Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z  naszej szkoły. Rywalizowały drużyny z całego powiatu: I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica ze Wschowy , I Liceum Ogólnokształcące z Odziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana również ze Wschowy, Gimnazjum Sława oraz my, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego ze Sławy .

Dziewczęta rywalizowały w pięcioosobowych zespołach systemem gry "każdy z każdym", co dawało w sumie dla każdej drużyny około 60 minut ostrej gry. Pomimo ogromnie zaciętej walki,w każdym zespole nie było fauli, nikt też nie odjechał smutny, ponieważ w tym turnieju nie było przegranych.

Miło jednak  poszczycić się zwycięstwem zdobytym przez dziewczęta z naszej szkoły.  Potwierdziły, że I miejsce w powiecie nie jest przypadkiem. Naszą szkołę reprezentowały doświadczone już zawodniczki i kilka nowicjuszek . Główną rolę i jednocześnie największą ilość bramek zdobyła Weronika Wiktorowicz  z asystą Konstancji Derdzikowskiej. Na pozycji obrony świetnie spisały się Dominika Chudak oraz Marcelina Leszczyńska. Trzeba wyróżnić grę naszej bramkarki Wiktorii Nowak, która nie pozwoliła na to, aby wpadł choć jeden gol. Grę doświadczonych dziewczyn uzupełniały : Wiktoria Maciukiewicz, Boleszczuk Aleksandra, Łacna Karolina oraz Jurkiewicz Weronika.

Gratulujemy! Nasze dziewczyny dały prawdziwy powód do dumy dyrektorowi, który osobiście wręczył zwycięski puchar. Poza pucharami, każdy uczestnik gry otrzymał indywidualny medal.

 

Szczegółowe wyniki :

I miejsce : ZSP Sława 9 pkt

II miejsce Gimnazjum Sława 6 pkt

III miejsce : Staszic 3 pkt i ZAN 0 pkt